Strona Główna » Techniki zdobienia
Infolinia
Logogift
Logowanie

Login 
Hasło 
loguj
Logogift

Opis technik zdobienia

Zapraszamy do zapoznania się z opisem technik zdobienia. Dzieki temu będą mogli Państwo lepiej dobrać technikę zdobienia wybranego produktu.


Sitodruk

 
Logogift
 

Sitodruk wykorzystując różne rodzaje i naciągi siatek, ma swoje zastosowanie do druku na dowolnych podłożach. Istnieje możliwość druku zarówno na wykrojach jak i na gotowym wyrobie. Sitodruk, ze względu na stosunkowo niskie koszty i możliwość wykonania praktycznie dowolnego nadruku, stanowi najpopularniejszą metodę zdobienia odzieży i przedmiotów.

   

Tampondruk

 
Logogift
 
Powszechnie stosowana technika druku polegająca na nakładaniu farby za pomocą stempla zwanego tamponem. Przez dobranie odpowiedniego kształtu tamponu możliwy jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach, natomiast przez dobranie odpowiedniej farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal, a także tkaniny itp. Technika ta pozwala na druk w kilku kolorach i odwzorowanie nawet bardzo drobnych elementów na niewielkich powierzchniach.
   

Haft

 
Logogift
 
Haft jest jedną z najpopularniejszych metod zdobienia odzieży, nadaje  wyrobom  włókienniczym "szlachetny" charakter. Dzięki dużym możliwościom technicznym i ogromnemu wyborowi kolorów pozwala na umieszczenie praktycznie dowolnych motywów. Cena haftu  jest uzależniona od jego wielkości  i stopnia skoplikowania  wzoru. 
   

Laser

 
Logogift
 
Laser umożliwia trwałe i precyzyjne znakowanie przedmiotów z metalu, drewna, szkła i skóry. Promień lasera rzeźbi bądź matuje powierzchnie zdobionego przedmiotu. Ta technika nadaje wyrobom niepowtarzalny elegancki charakter.
   

Tłoczenie

 
Logogift
 
Tłoczenie polega na wytłaczaniu wzorów w materiale za pomocą specjalnie przygotowanej formy. Tłoczenie jest stosowane przy wyrobach ze skóry, skóropodobnych  i drewnianych.  Metoda ta  pozwala dyskretnie umieścić logo na takich wyrobach, jak portfele, teczki, aktówki.
   

Termodruk

 
Logogift
 
Termodruk polega na nanoszeniu wzorów wyciętych z folii na tkaniny za pomocą prasy i wgrzewanie ich przy temperaturze ok. 160 stopni Celsjusza. Jest to niezwykle trwały i estetyczny sposób zdobienia, pozwalający na wykonanie bardzo  skomplikowanych i małych wzorów. Można go stosować na niemal wszystkich rodzajach tkanin.
   

Zdobienie elektroniczne

 
Logogift
 
Polega na wyświetlaniu na ekranie urządzenia eletronicznego (np. odtwarzacza MP3) nazwy firmy,  prostego loga lub adresu strony internetowej przy jego włączaniu i wyłączaniu.
Logogift Logogift